مطالبی چند راجع به دو روستای کلاته آهن و دهبار

طبق برنامه اعلام شده (سه ماهه چهارم) در پایان هفته جاری، گروه، مسیر بین دو روستای کلاته آهن و دهبار را بعنوان برنامه کوهنوردیش برگزار خواهد کرد.

به همین مناسبت ما هم با استفاده از اطلاعات ارزشمند همنورد عزیز و گرامیمون جناب آقای سید جواد سقاء رضوی شما را با این دو روستا بیشتر آشنا میکنیم.

از همکاری بی دریغ و مستمر جناب آقای رضوی (که واقعا تحسین برانگیز است) هم کمال تشکر و قدر دانی را داریم.

شما را به خواندن مطالبی چند راجع به دو روستای کلاته آهن و دهبار دعوت میکنیم:

ابتدا روستای کلاته آهن (مبدأ برنامه این هفتمون):

  • دهي است از دهستان مرکزي بخش طرقبه شهرستان مشهد. محلي کوهستاني و معتدل است و 138 تن سکنه دارد آب آنجا از رودخانه و محصول آن غلات،خشکبار، ميوه جات و شغل اهالي زراعت و کرباس بافي است.

و  روستای دهبار:

  • روستای دهبار به فاصله ۱۴ کیلومتر از شهر طرقبه در دامنه رشته کوههای بینالود قرار گرفته است. طبیعتی زیبا و بکر و آب و هوایی تمیز و سرشار از اکسیژن و آبهایی خوش طعم و گوارا و همچنین مردمانی خونگرم و بانشاط و مهمان نواز از ویژگیها و شاخصه های اصلی این روستا می باشد.
  •  برای رسیدن به این روستا باید بعد از گذر از روستای طرقدر و عبور از کنار پروژه بزرگ ارغوان و بعد از رسیدن به دو راهی دهبار - کلاته آهن از مسیر سمت راست را انتخاب و به روستای دهبار رسید. مسیر روستا از دوراهی کلاته آهن تا خود روستای دهبار آسفالت می باشد. طبیعت بکر و زیبای روستای دهبار می تواند مکان مناسبی برای سپری کردن یک روز تعطیل و استراحت باشد.

گرد آورنده مطلب: سید جواد سقاء رضوی

با تشکر فراوان از ایشان

/ 2 نظر / 146 بازدید
شاهرودی

خدا شما دوتا رو از ما نگيره مهرداد عزيز و سيد جواد عزيز دم هر دوتاتون گرم با مطالب خوب و اطلاع رسانی سريع که به سايت اعتبار داديد من نميدونم چطوری از شما تشکر کنم شاهرودی

دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب دانشگاههای سراسر

از شما میخواهیم که هر جا که هستید، در مدرسه و دانشگاه، واحد های محلی دانشجویان، و یا دانش آموزان آزادیخواه و برابری طلب را تشکیل دهید و اعلام موجودیت کنید. اگر در اهداف ما شریک هستید، اگر خود را در جدال با به سیاهی و تباهی کشیدن محیط های آموزشی با ما در یک جبهه میدانید به این صف بپیوندید. با هر عقیده و مرامی که دارید خود را متعلق به دانشجویان و یا دانش آموزان آزادیخواه و برابری طلب اعلام کنید.این نام را بر خود بگذارید. همانطور که در مقابل تعرض برده داران همه بردگان شورشی اعلام کردند که ما اسپارتاکوس هستیم امروز در مقابل تعرض به آزادیخواهی همه آزادیخواهان باید اعلام کنیم که ما آزادیخواه و برابری طلب هستیم.