کلاس عکاسی

در ابتدا لازم میدونم برای مقدمه عرض کنم:

گروه تصمیم به این گرفت که با قرار دادن کلاسهای آموزش عکاسی در برنامه های خودش سطح علمی و اطلاعاتی همنوردان رو در زمینه عکاسی تا حدی بالا ببره. از علل این تصمیم هم میشه به موارد مختلفی اشاره کرد، برای مثال یکی از این دلایل این هست که ما (به طور کل تمامی کوهنوردان) به مناطق بکر، زیبا، رؤیایی و کم نظیری سفر میکنیم که دسترسی خیل زیادی از عکاسان حرفه ای و کاردان به این مناطق در موارد زیادی غیر ممکن است. ساده گذشتن از کنار چنین موهبتهایی هم واقعا بی انصافیه، ساده بگم که کار ما نیست، از این گذشته عکسهایی که ما میگیریم دارای ضعفهای تکنیکی هستش که معمولا زیبایی، ابهت و صلابت مناظر منحصر به فرد رو اونجور که باید و شاید به تصویر نمیکشه و حقش رو ادا نمیکنه.  از این رو بر آن شدیم تا با کسب تجربه و اطلاعات مفید این هنرمندان، زیبایی مناطق مذکور را با ثبت عکس هایی تکنیکی تر از قبل به تصویر بکشیم.

در همین راستا جناب آقای مهندس شاهرودی از یکی از اساتید برجسته رشته عکاسی دعوت به عمل آوردند تا زحمت آموزش همنوردان رو متقبّل بشوند.

جناب آقای خادم استاد و مدرس دانشگاه این افتخار رو نصیب ما کردند که در محضرشان بتوانیم از اطلاعات مفید و سازنده این بزگوار استفاده کرده و سطح آگاهی خودمون رو در زمینه عکاسی بالا ببریم. همین جا کمال تشکر و قدر دانی رو از ایشون داریم.

و اما به سراغ اولین جلسه از این کلاس آموزشی می رویم.

آمار این جلسه به شرح زیر است:

تاریخ: چهار شنبه ۱۲/۱۰/۱۳۸۶

مدرس: جناب آقای استاد خادم

موضوع: مقدمات عکاسی

محل برگزاری: دفتر جناب آقای داوری

تعداد: ۱۰ نفر

ساعت شروع:۶:۰۰ عصر

ساعت اتمام: ۸:۰۰ شب

شرحی اجمالی بر این جلسه:

·        استاد در این جلسه:

۱.     از ویژگی های عکاسی، زوایای گرفتن عکس و کادر بندی آن، عمق میدان ، نقطه کور و احساسات عکاس، مطالبی را عنوان فرمودند.

۲.     عکسهای گرفته شده توسط اعضای تیم را مورد بازبینی قرار داده، اشکالات و نواقص هر عکس را مورد بررسی قرار دادند، و برای بهتر شدن هر عکس توضیحاتی از قبیل: (حذف اضافات، نقش تعیین کننده خطوط، نور پردازی، پرداختن به یک موضوع و پرهیز از شروع یک موضوع نا تمام در یک عکس و ... ) ارائه فرمودند که راهنما و الهام بخش ما در عکاسی های آینده خواهد بود.

·        پذیرایی گرم و صمیمانه ای هم توسط جناب آقایان داوری و نبی خانی از افراد شرکت کننده بعمل آمد که کمال تقدیر و سپاس را از ایشان داریم.

به امید استقبال بیشتر اعضای علاقمند و مشتاق گروه در جلسات آتی

/ 0 نظر / 22 بازدید