گزارش کوتاه و تصویری سفر به دیار گلستان و صعود آبشارهای 4و 5به مورخه27اذر الی 30
ساعت ٥:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٩/۱۳  

    
    
        سفر خاطره انگیز شیرآباد... با همراهی اکثر همراهان قدیمی در 27 آبان 95 شروع شد...25 نفر از دوستان در این سفر همراه ما بودند و خاطرات زیبایی را در کنار هم بودن را تجربه کردند...خاطراتی که همیشه در ذهن ها ماندگار خواهد بود...

هر سه بخش سفر یعنی پیمایش سبک جنگل، صعود به آبشارهای 4 و 5 و دیدار از غار دیو سپید ... و دیدار از بندر ترکمن و دشت میانکاله و جزیره آشوراده و شب مانی در سوئیت های محتمع سیاحتی لاله... با خاطرات خوب و  پر از اتفاقات شیرین و دوست داشتنی بود.
جذابیت این جمع دوستانه به حدی بود که چند نفر از دوستان که از نظر زمان حرکت...قادر به همراهی نبودند، با حداکثر تلاش به این جمع خوب پیوستند و بر حس زیبای این سفر افزودند.
زندگی در گذر است
آدمی رهگذر است
زندگی یڪ سفر است
آدمی همسفر است
آنچہ مےماند از او
راه و رسمِ سفر است
رهگذر مےگذرد
خوب باش و مهربان


به امید دیدار همگی دوستان در سفرهای آینده...😊🙏😉🌹

 

نماهایی از این برنامه زیبا و بیادماندنی را با هم می بینیم...

 

استفاده از مطالب و تصاویر با ذکر منبع آزاد است...

 

برای اطلاع از برنامه ها و وارد شدن به گروه و کانال تلگرام با شماره تلگرامی 09155062528 رضا زهتاب...تماس بگیرید...

 

 

بدرود


 
گزارش صعود قله ملکوه 3013 متر (علم کوه خراسان) 21-8-95
ساعت ٤:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٩/۱٠  

 

در سال ۱۳۸۴ هیات کوهنوردی تربت حیدریه در جهت ایمن سازی مسیر صعود شرقی اقدام به نصب سیم بکسل به طول ۲۰۲ متر نمود که این امر با استقبال فراوان کوهنوردانی که قصد صعود قله را داشتند روبه رو شد و این عملا امکان صعود زمستانه قله ملکوه را فراهم کرد و همچنین باعث تسهیل در روند صعود افراد غیر فنی و صعودی ایمن برای آنها شد.

پس از گذشت ۷ سال سیم بکسل به لحاظ داشتن کناف در هسته با جذب آب دچار زنگ زدگی وپوسیدگی شده بود و لازم بود سیم بکسل از مسیر جمع و یا تعویض گردد. بدین منظور براساس تصمیم کادر فنی هیات کوهنوردی تربت حیدریه و مشورت با صاحب نظران کوهنوردی در استان و فدراسیون، نظر جمعی به تعویض سیم بکسل قرار گرفت.

در ساعت ۱۱ صبح مورخه ۳ آذر ماه ۱۳۹۱ تیم اعزامی از سوی هیات کوهنوردی تربت حیدریه به همراه باشگاه کوهنوردی خادم از مشهد ،با سرپرستی آقای جعفر توکلیان راهی محل شده و با استفاده از ماشینهای کمک دار و جاده نظامی قله سپیددر به ارتفاع ۲۷۰۰ متری جهت نصب اقدام نمودند

مسیر سیم بکسل در انتهای مسیر دهلیز قرار دارد که قبل رسیدن به آن می بایست یک مسیر ۱۷متری با شیب حدود ۷۰ درجه را صعود نمود که در این مسیر ۶ میانی ایجاد شد .

پس از عبور از مسیر سنگنوردی یک کارگاه سه نقطه(بولت)ایجاد شده که ابتدای سیم بکسل میباشد.از محل کارگاه ۲۰۰ متر سیم بکسل گالوانیزه یک تیکه با ۳۱ بولت و کرپی ۸ تا قله ثابت گذاری شد. همچنین ۱۰ متر سیم بکسل بصورت عرضی در بالای قله نصب گردید.همچنین یک رشته سیم بکسل به طول ۱۵ متر که دربالای  کارگاه سه میخه (کارگاه با سه نقطه اتکاء ) موازی با سیم بکسل اصلی با ایجاد یک کارگاه  با دونقطه(بولت)نصب گردید که در زمستان قابل استفاده باشد .

صعود قله از چهار مسیر امکان پذیر هست:

مسیرشمالی (دیواره مرکزی به ارتفاع ۲۷۰ متر)

مسیر غربی (مسیرسوزنی ها)

مسیر جنوبی(ساده ترین مسیر صعود)

مسیر شرقی(دهلیز شرقی یا گرده ماهی)

 

آری دوستان :
 با 20 نفر از همراهان تیوان با یکدستگاه مینی بوس و یکدستگاه سواری ...در روزجمعه 21-8-95 جهت صعود قله ملکوه عازم کدکن شدیم...و در بیست متری قله از صعود بر فراز قله  جا ماندیم ...ولی شجاعت تنها در رفتن نیست بلکه شجاعت گاهی در ماندن است!

 

تشکر و سپاس از همنوردان خوبم که به توصیه ها ...با صبوری و از خودگذشتگی از نزدیکی قله برگشتند...و از تیم حمایت کردند تا کسی دچار آسیب نشود...و این همان اصولی و منطقی رفتار کردن ...یک کوهنورد واقعی است...
شاکر خدای منان هستیم که یک چنین همنوردان دوست داشتنی و منطقی داریم...


سپاسگزارم دوستان

 

نماهایی ا ز این برنامه پرهیجان و در عین حال زیبا (ملکوه 21-8-95) را که توسط همنوردان خوبمون سرکار خانم یوسفی  ، آقایان نجف زاده ، رضائیان و زهتاب به ثبت رسیده با هم می بینیم...

استفاده از مطالب و تصاویر با ذکر منبع آزاد است...

 

برای اطلاع از برنامه ها و وارد شدن به گروه و کانال تلگرام با شماره تلگرامی 09155062528 رضا زهتاب...تماس بگیرید...

 

 

بدرود